Blog
Energiahatékonyság a mindennapokban.
Gazdaságos üzemeltetés - kiszámítható jövő a mottónk!
Amikor egy hőszivattyú kiválasztására kerül sor, számos tényezőt kell figyelembe venni annak biztosítására, hogy a berendezés megfelelően működjön, és hatékonyan szolgálja otthonunkat minden évszakban. A hőszivattyúk méretezése kulcsfontosságú lépés a fűtési rendszer tervezése során, mely nem csupán a komfortérzetünket befolyásolja, hanem hosszú távon gazdaságosságunkat is meghatározza. Számítások és tervek nélkül NEM szabad hőszivattyús rendszereket kiépíteni. Kérjen tanácsot Tőlünk. Tervezünk, kivitelezünk, beüzemelünk.
Hőszivattyúk hatékonysága
A hőszivattyúk hatékonyságának megértéséhez két fontos mutatót kell megismernünk. Ez az SCOP érték (Seasonal Coefficient of Performance) és az SCOP-t (Seasonal Coefficient of Performance) kell ismernünk.
A COP érték azt mutatja, hogy a berendezés mennyi elektromos energiát alakít át hasznos hőenergiává normál körülmények között, míg az SCOP az éves átlagot veszi figyelembe, tehát a szezonális változásokat is.
Minél magasabb ezek az értékek, annál hatékonyabb a hőszivattyú. Ezért fontos, hogy a választott hőszivattyú rendelkezzen magas COP és SCOP értékkel, hogy minimalizáljuk az energiafogyasztást és maximalizáljuk a hatékonyságot.
A hőszivattyú kiválasztásánál elengedhetetlen, hogy alaposan megvizsgáljuk az épület energetikai jellemzőit, beleértve az alapterületet, a belmagasságot, az ablakok tájolását és minőségét, valamint a falak és a tető szigetelési tulajdonságait.
Ezek a tényezők meghatározzák, hogy mennyi energia szükséges az épület hatékony fűtéséhez és hűtéséhez. A hőszivattyú méretezése során figyelembe kell venni a légterek térfogatát és a belső elrendezést is, mivel ezek befolyásolják a hő eloszlását az épületen belül.
Az ideális hőszivattyú kiválasztása tehát nem csupán technikai szempontok alapján történik, hanem figyelembe kell venni a fenntarthatósági és költséghatékonysági szempontokat is. Egy jól megtervezett hőszivattyú rendszer hosszú távon csökkenti a fűtési és hűtési költségeket, növeli az ingatlan piaci értékét és hozzájárul a környezet védelméhez.
A hőszivattyú méretezésének pontosításához fontos, hogy alaposan elemezzük az ingatlan hőszigetelési tulajdonságait és az építési anyagok termikus jellemzőit.
Ebben az esetben a 100 négyzetméteres, 10 cm vastag szigeteléssel rendelkező tégla családi ház ideális példaként szolgál. A hőszükséglet kiszámítása során használt képlet, Q = V x ΔT x K, lehetővé teszi, hogy megbecsüljük a szükséges teljesítményt, figyelembe véve a külső és belső hőmérséklet közötti különbséget, valamint az épület hőátadási tényezőjét.
Ennek a számításnak az eredménye azt mutatja, hogy egy ilyen méretű és jól szigetelt ház esetén, ahol a ΔT 35°C (22°C belső és -13°C külső hőmérséklet mellett), a hőszükséglet körülbelül 2,625 kW.
Ez az információ kritikus a hőszivattyú méretének meghatározásához, mivel biztosítani kell, hogy a berendezés képes legyen fenntartani a kívánt belső hőmérsékletet még a legkeményebb tél során is.
További szempont a hőveszteség minimalizálása. A számítás során figyelembe vett K érték (hőátadási tényező) alacsony tartása érdekében érdemes további szigetelési intézkedéseket is megfontolni, mint például a többrétegű üvegezés vagy a hőhidak elkerülése. Ezek az intézkedések tovább csökkenthetik a hőveszteséget, és így alacsonyabb teljesítményű hőszivattyú is képes lehet hatékonyan ellátni a ház fűtési szükségleteit.
Klíma tisztításának fontossága - érdemes-e házilag?
A Klímatisztítás fontossága!
A klímarendszerek beltéri egységeinek időszakos tisztítása rendkívül fontos. Egyrészről hatékonyságot növelő tényezőről beszélünk, a koszos klímaegységek üzemeltetési költségei egyre csak nőnek.
Másrészről, használat közben, a klímaegységeken nagy mennyiségű levegő áramlik át. A levegőben nemcsak porrészecskék, hanem baktériumok, illetve egyéb (egészségre káros) élőlények is megtalálhatóak! Ezek a víztárolóban elszaporodhatnak és komoly légúti megbetegedéseket okozhatnak! Amennyiben a klímaberendezés használat a során köhögés, nehéz légzés merül fel, feltétlenül forduljanak szakemberhez!
Klímatisztítás házilag
A házilagos klímaszűrő tisztítás időleges eredményeket hoz csupán. Időleges megoldásként alkalmazható, ellenben minden tulajdonosnak , ajánlatos legalább havonta elvégezni !
A klíma légterelőn keresztűl meg lehet nézni egy lámpa segítségével, a ventilátor kerék mennyire szennyezett.
Amennyiben sok rárakódott por van a keréken, kérje a vegyszeres gépi tisztítást!
Ne fújjon a gépbe klíma tisztítót!
A tisztítási folyamat során a klíma készüléke burkolatát szakszerűen eltávolítjuk, majd különböző védőfelszerelés, vegyszer , gép, melegvíz, használatával a beltéri egységet szinte újjá varázsoljuk!
Figyelem!
Ez a művelet fokozott odafigyelést és szakértelmet igényel!
Kizárólag Klímaszerelő szakember végezheti el !
Egy rossz mozdulat, és elveszíti a gépe garanciáját, vagy tönkre teheti a beltéri egységet aminek a cseréje több 10.000Ft is lehet!
Önnek drága klímatizáló berendezése van !
Ne sajnálja az egészsége és a klímája védelmére tisztíttatni és karbantartatni !
Figyelem !
A 8000Ft körüli tísztítást igérő emberektől, óvakodjon!
A szűrő mosását Ön is eltudja végezni !
A csak szűrő mosást, haszálattól és helyiségtől függően, kb a klíma 2 éves koráig lehet elvégezni, vegyszeres tisztítás nélkül!
Amennyiben nem hasznája klímáját fűtésre is, abban az esetben a nyári meleg után tisztítani kell, azért hogy ne tudjon penészesedni és gombásodni készüléke a téli hónapok alatt!
Kérjen időpontot most!
+36/30-5-070707